Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere 2. el saat almak mantıklı mıdır konusunda yardımcı olacağım. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki alacağımız saatin  kasa çapının bileğimize tam oturup oturmayacağına bakmamız gerekmektedir. Örneğin siz x saatini beğendiniz lakin arkadaşınızın bileğine tam oturuyor olabilir bu x saati, arkadaşınızın bileğinde çok iyi gözüküyor olabilir. Ancak sizin bileğinize de kesin olacağı garanti değildir, bunu bir kıyafet almak gibi düşünün size çok yakışan bir kıyafet diğer arkadaşınıza yakışmıyor olabilir o arkadaşınız o kıyafeti çok beğense de ten rengine kıyafetin renkleri hitap etmiyor olabilmektedir.

Saati satın almadan önce  çap ölçülerini sorun ve kendi bileğinizin ölçüleri için formüller var diğer bir makalemde bunların da yine detaylı bilgisini sağlamaya çalışacağım. Şimdilik ufak bir araştırma yaparak bileğinizin ölçüsüne göre kullanmanız gereken saat kasa çaplarını araştırın. Bu bizim öncelikle bakmamız gereken ilk madde olacaktır.

2. maddemiz ise satın alacağınız saatin orijinalliği çok önemlidir ikinci el saati satın almadan önce kesinlikle kutusu, garanti kağıtları ve sertifikası olup olmadığını sormalısınız. Çünkü sahte yani replika saatleri size orjinal olarak satabilirler. Bunun önüne geçmek için saati  satın alacağınız satıcıdan bu evrakları ve kutusunu sorun. 3 maddemiz ise saati kullanacağınız ortama bağlı olarak saat seçimi yapmanız olacaktır. Örneğin bir iş toplantısında üstünüzde takım elbise olacaksa bunun için spor saatler yerine ağır saatler kullanmanız gerekmektedir. Çelik kasa modelleri tercih etmenizden yana olacaktır fikrim ya da genel olarak sporla uğraşan birisi iseniz ve maddi açıdan biraz imkanlarınızı kısmanız gerekiyorsa analog saatler yerine dijital sportif saat seçmeniz mantıklı olacaktır. Yani ilk bakmamız gereken düşünce, maddiyat. Bir kaç model saat almak mantıklımıdır derseniz?

Hayır maddi gelirimiz baya sıkışıksa ve saat seçimi yaparken ucuz olsun daha fazla model olsun yanı başımda gibi bir düşünceden kesinlikle kaçmalıyız. Atıyorum bütçeniz kısıtlıysa genel bir saat almak ilk işiniz olmalıdır. Daha sonrasında kendinizi biraz daha toparladığınız da iş konumunuz için ayrı bir saat alabilirsiniz, spor için ayrı bir saat alabilirsiniz. Önceliğiniz genel olarak kullanım amacınıza bağlı hitap edecek saati seçmeniz den yana olmalıdır. Yine bir saati beğendiğiniz zaman sadece kendi fikrinize göre değil en az kafanızda bir kaç model belirleyerek arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan da fikirler alarak bu birkaç model içerisinde eleme ile hem sizin zevkinize hemde çevrenizin gözüne hitap etmesi size ayrı bir hava kesinlikle katacağını düşünüyorum. Yazar : ikinci el saat alanlar.

2.El Saat Alacaklara Tavsiyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir