Bu makalede saat merakı yeni başlayanlar için hazırladım burada daha çok kendim için de zaten saatte başlamadan önce keşke alsaymışım dediğim bazı konuları toplamaya çalıştım. Çünkü bir maliyet istemekte olan kol saatleri hatta bir yatırım amaçlı objeye dönüştü için doğru saat hatta şarap gibi adeta yıllandıkça değerlenen bir hal almakta günümüz şartlarında.

Çakma ve Replika saatler tercih etmenizi 2.el saat alanlar olarak önermiyorum. Bunun sebebi şu gerçekten saatten anlayan bazı arkadaşlarınız sizin çakma replika saat aldığınızı fark edebilir dolayısıyla aslında hevesinizi bir yandan almaya çalışıyor olabilirsiniz ama bu şekilde Belki de rencide de olabilirsiniz ben yinede çakma alma tercihiyle de alırsam yine mutluyum diyebilirsiniz ama şöyle handikapları da var bunu mesela satmaya çalıştığıız da çok zorlanacaksınız da çünkü çeşitli internet sitelerinde koyduğunuzda da aldığınız yarı fiyatına karşı taraftan almak isteyenlere yarı fiyatında altında satacaksınız bazı forumlarda olsun internet sitelerinde olsun adminler saatlerin çakma olup olmadığını artık daha çok rahat bir şekilde de anlayabilirler, dolayısıyla bu şekilde sizin yanınızda kalıyor saatiniz böylelikle satamamış oluyorsunuz.

ikinci el saat alım yeri olarak ben bu fikre inanmaktayım tabii arada kaçak saatler olabilir gene bir şekilde fark edilemeyebilir. Saatinizi bir şekilde satın alabilirsiniz ama isteyecek alıcıyı hiçbir zaman bulamayacaksınız. Replika Saatleri anlayan benim çok yakın tanıdığım arkadaşlarım var sahte saatlerin replika olup olmadığını yani çakma saat olup olmadığını direk çok rahat bir şekilde anlıyorlar. Replika saat almak boşa paranızı harcamak gibidir uzak durun. Sadece saatleri fiyat anlamında performans anlamında bir sürü yabancı ve Türk siteleri bulunmakta. Bu tarz internet online platformlarda fiyat farklılıkları internet sitesinde bile değişiyor olabilir. En azından sıraladığım bu öneriler bir fikir sahibi olmanızı sağlar hem saati özelliklerinde daha farklı şekilde daha çok detaylı bir şekilde öğrenirsiniz. Sitelerde satın alan kullanıcıların yorum bölümüne yorum yazabiliyorlar oradaki yorumlara bakarak diğer saatleri kullanan kullanıcılar üzerinde Sahte olup olmadığı hakkıyla ile ilgili fikrini de görebilirsiniz.

ikinci el saat alan yerler olarak besinlikle benim edindiğim tecrübelere göre en az bir saati almadan önce yerine gidip onu deneyin. Arkadaşlar sadece bunu internetten beğendiğiniz saat ile kalmasın. Çünkü bir tane saati bende internette gördüm ve çok beğeniyordum ama benim bileğime hakikaten çok ince geliyordu arkadaşımın koluna tam oturdu ve inceledim o saatin aslında benim bileğime uymadığını yani saat kasa çapının büyük geldiğini gördüm. Bu saati eğer internetten sipariş etmiş olsaydım kullanmayacağım bir saati sipariş ederek zarar etmiş olacaktım. Satış danışmanları ile iletişime geçtiğiniz takdirde size daha çok detaylı bilgi verecekler ayrıca yerinde gidip görmenizde inceleyip satın almanızda gerçekten fayda var.

2.El Saat Alanlar Olarak Saat Merakı Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir