Önce, şimdi, sonra… insanoğlu tarih boyunca zamanı anlamaya ve tanımlamaya çalıştı ilk defa milattan önce Mısırlılar Güneş saatini icat ederek zamanı ölçmeye çalıştılar. “Yazar: ikinci el saat alanlar” Güneş saati, kum saati, su saati, astronomik saatler derken zaman daha hassas ölçümle daha çok kişinin bu ölçümü erişebileceği bir hale geldi.

Saat her ne kadar doğuda icat edilmişse de saat kuleleri ilk defa batıda kullanılmaya başlandı yürüyen şehirler ve zamanı tanımlamaya ihtiyacı olan insanların saat kulelerinin var olmasına ve yaygınlaşmasına sebep oldu. “Yazar: ikinci el saat alan yerler” Osmanlı: saat kuleleri ile 16 yüzyılda tanıştığı Sada kulelerin yaygınlaşması 18 ve 19 yüzyılda gerçekleşti özellikle 2 Abdülhamit zamanında saat kuleleri ülkenin dört bir yanına yayıldı.

Osmanlı zamanında yapılan saat kulelerinden bir çoğu hala ayakta ve bulundukları şehrin değerli bir sembolü halinde. “Yazar: ikinci el saat alım” Tarihi saat kuleleri bize bir zamanlar inşa edilen saat kulelerini göstermiyor zamanın değeri konusunda bir keşfe çıkartıyor.

 

Saat Kulelerinin Tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir