Bu makalemizde size hangi saat nasıl alınır? hangi saat ne ile takılır? ne ile giyilir? Hangi boy saat nasıl seçilir? onlara bakacağız. Mesela ilk noktada dikkat etmemiz gereken saatin kasasının büyüklüğü arkadaşlar. Sıfır veya 2.el saat alım yerinden saat almak isteyenler bir saatin kasası erkeklerde 46 47 milimetreye kadar çıkan kasalar vardır şimdi burada bunun belirleyici faktör senin bileğine hangi kasalar daha güzel duracak faktörleri belirlerlemek çapı ile alakalıdır atıyorum! bileğin 15 santim 16 santim 17 santim ve 18 santim çapa sahipse 42 milimetre maksimum saat kullanmak güzel duracaktır yani koluna koyduğun zaman saat oturuyor sağından solundan bileğini tam sarıyor olması lazım. Ne olur 15 santim bileyin vardır ama gösterişli bir saat takmak istiyorsundur o zaman 44 milimetrelik kasa tercih edersen orantılı bir şekilde büyük saat kullanıyorum yani daha çok gösterişli saat kullanmış olursun.

Siyahlar giyinmiş biri için de geçerli olan siyah kemer siyah ayakkabı giyiyor ise siyah deri saat kullanmak gerekir çünkü bunlar senin kıyafetini güzel katkıda bulunacak özelliklerdir. Ben de zamanında yaptım çok da güzel bir görüntü sağladı. Tabii ki deri kayışlı saatleri dedelerimiz her gün kullanıyorlardı ve biz bu saatlerin izinden gitmek durumunda değiliz. Dolayısıyla kullanalım tabi ki ama yerine göre deri kayışlı saatler özel bir saattir. Çünkü aldığınız saate para veriyorsun yazık günah seçimlerini çoklu yönde yapmak şart. Atıyorum yemek yemeye gideceksin deri bir saat o anki takım elbiseye uygundur yada kıyafetin biraz daha ağır basıyorsa çelik bir saat takman yine senin kombinine hava katacak, ikiside yerine göre çok zarif saatlerdir. Makalemde anlattığım gibi özel günlerde özel zamanlarda kullanabilirsen uzun vadede hesaplı saatleri kullanmak bu açıdan maküldür.Bunun yerine yine pahalı ama uygun saat alarak sıfır ucuz saat almak yerine lüks pahalı bir saatin ikinci elini ikinci el saat alanlar mağazamızdan temin edebilirsiniz.

Birde resmi kıyafetle dijital saatler takım elbiseli giyimde olmaz. Bunları göz önünde bulundurun tercihlerinizi yaparken bu şeylerden de uzak durun Hani İnternette görüyorsunuz Bu kadın erkek saati bileklik bilmem ne paket veriyorum 100 lira falan yapmayın öyle şeyler. Replika saat alırsınız çakma bas bas bağırır. Aldın diyelim eğer gerçekten anlayan bir adamla karşı karşıya gelirsiniz rezil olursunuz. İkincisi eğer sen zaten lüks saat alamayacak ekonomik seviyede isen ikinci el lüks saat alan yerler mağazamıza gelerek seçim yapabilirsin. Çünkü çakma saatler Bangır Bangır bağırıyor buradayım diye, gerek yok. Çünkü çok yakışıklı duyor olabilir çakma saat ama bileğinde iyi durmuyor çakma kokusunu alıyorsun 5 metre öteden. 2.el saat takmak istemiyorsan bile uygun saat bak casio, seiko gibi markalar hani gittiğin zaman gözüm bunları arasın en azından bunları seçsin eğer aralarında işte 2.000 liralık 3.000 liralık 5.000 liralık 10 bin liralık saatlerde var bazı modellerinde yine ama onlara bakmak zorunda değilsin 500 lira 600 lira arasında çok güzel orjinal alt seviye saatler var maserati fiyatınada önemli olan bütçene uygun orjinal saat almak.

Saat Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir